Ставки на футбол коефіцієнти

Тим гравцям, хто постійно відвідує букмекерські контори, таке поняття як коефіцієнт не є новинкою. Такі є невід’ємною частиною ставки онлайн Україна та беруть участь у розрахунку виграної суми. Що таке коефіцієнти, як букмекер розраховують цей показник, для багатьох залишається невідомим. Нижче буде розглянуто, як формуються та з’являються коефіцієнти на сьогоднішні матчі, звідки береться комісія та чому котирування регулярно змінюються.

Ставки на футбол коефіцієнти

Що таке коефіцієнти в онлайн ставки на футбол?

У такому командному виді спорту як футбол сьогодні коефіцієнт ставок – показник того, наскільки результативним є парі, що оформляється в букмекерській конторі. Це числове значення дозволяє розрахувати можливий розмір виграшу, прибуток гравця у разі проходження ставки та з урахуванням комісії, що стягується букмекером. Комісійний букмекерський збір називається маржею, такою закладається відразу у котирування на футбольні матчі.

У букмекерських конторах, орієнтованих на російськомовну аудиторію із країн пострадянського простору, використовується європейський варіант відображення коефіцієнтів. Такий записують у вигляді десяткового дробу з двома цифрами після коми. Прорахувати, яку маржу оператор ставок заклав у пропонований каф, можна за формулою:

(1 / K1 + 1 / K2 + 1 / Kn – 1) x 100.

Де К – коефіцієнт на результат матчу в рамках одного ринку, а n – варіативність одного ринку.

Які коефіцієнти бувають в онлайн ставках на футбол?

На ставки онлайн коефіцієнти встановлюються у трьох форматах: десяткові (європейські), дрібні (британські), американські.

Європейські коефіцієнти для ставок на футбол сьогодні

Європейські коефіцієнти на сьогодні у вигляді десяткових чисел поширені у Європі, країнах СНД та Азії. Знаючи його величину, кожен клієнт БК зможе самостійно розрахувати потенційний прибуток зі ставки у разі успішного парі. Розрахунок проводиться за такою формулою:

Коефіцієнт Х сума ставки = сума виграшу.

Наприклад, під час укладання парі на суму 100 гривень на футбольний матч з котируванням 1.91, можна виграти 191 гривню, якщо зроблена ставка пройде. Чистий прибуток з парі становитиме 91 гривню.

Використовуючи коефіцієнт, також можна обчислити відсоткове вираження ймовірності проходження ставки разом із закладеною в кеф букмекерської маржею. Такі обчислення проходять за такою формулою:

100/1.75 = 57%.

Тобто букмекерська контора оцінює ймовірність результату, на який встановлено коефіцієнт шансом у 57%.

Дробові (британські) котирування у розрахунках системи на ставки

Дробові чи британські коефіцієнти на сьогоднішні матчі можна зустріти у букмекерських конторах Великої Британії та інших країн. Дробний кеф є числове вираз, що показує співвідношення розміру потенційного прибутку (числитель) до суми спортивного парі, яку потрібно поставити на футбольний матч, щоб отримати вказаний виграш (знаменник). Записуються такі котирування як дробів, наприклад, 5/3.

Такий коефіцієнт показує, що з кожної 3 доларової ставки відвідувач букмекерської контори може отримати до 5 доларів чистого прибутку, якщо ув’язнений заклад буде вдалим.

Місцевим гравцям використовуватись для ставки Україна дробові коефіцієнти не звично. Для власної зручності користувачі можуть перевести британські котирування у звичні десяткові величини. Для переведення дробового коефіцієнти в десятковий чисельник ділять на знаменник і додають до отриманої суми одиницю: 5/3+1=2.66.

Американські коефіцієнти на сьогодні у футбольних матчах

Американські котирування для спортивних ставок вказують як позитивного чи негативного значення, наприклад, +100 чи – 100.

Позитивне значення коефіцієнта вказують на величину потенційного чистого прибутку, який може отримати беттор, зробивши ставку на суму 100 доларів. Наприклад, при котируванні на подію +120 користувач букмекерської контори може отримувати чистий виграш 120 доларів, роблячи ставку на подію у розмірі 100 доларів.

Американський коефіцієнт з негативним значенням вказує на суму, яку потрібно поставити, щоб отримати чистий прибуток у розмірі 100 доларів. Наприклад, під час укладання парі на подію з котируванням -140 гравцеві потрібно поставити 140 доларів, щоб отримати чистий виграш у розмірі 100 доларів.

Для ставки онлайн коефіцієнти з позитивним та негативним значенням можуть бути переведені у звичний для українців дробовий варіант. Переклад проводиться так:

 1. Позитивний кеф – Значення позитивного американського коефіцієнта ділять на 100 і додають одиницю. Наприклад: 120/100+1=2.20.
 2. Негативний кэфф – 100 ділять значення негативного американського коефіцієнта (без мінуса) і додають одиницю. Наприклад: 100/140+1=1.71.

Як визначаються коефіцієнти букмекерів в Україні?

Для кожної ставки онлайн в Україні букмекери розраховують на котирування за певним алгоритмом. Такий складається із трьох етапів:

Можливість проходження.Насамперед розрахунок системи ставки включає аналітичні відомості, що складаються прогнозистами. Шляхом перегляду таких даних визначається можливість конкретного результату для майбутнього футбольного матчу. Аналітикою можуть займатися як сторонні аналітичні агентства, так і спеціально навчені співробітники, що входять до штату букмекерської контори.
Обчислення котирувань.Отримані під час аналізу результату перетворюються на коефіцієнти, які незабаром з’являться у розписі букмекерської контори.
Додавання маржі.Підсумковий коефіцієнт, який кожен беттер бачить у розписі подій, вже містить маржу. Це відсоток букмекера, який закладається у кожне котирування та дозволяє оператору спортивних ставок постійно залишатися у плюсі на дистанції.

Оскільки визначаються коефіцієнти букмекерів постійно, кожного ймовірного результату події, часто у розписи можуть відбуватися зміни котирувань. Коригування відбуваються з низки причин і результат регулярного відстеження ситуації над ринком беттинга.

Чому букмекери змінюють коефіцієнти онлайн ставок в Україні?

Для кожної ставки на футбол онлайн коефіцієнти можуть змінюватися, як до початку матчу, так і під час його проведення. Коригування коефіцієнтів при вже опублікованій лінії відбувається з кількох причин:

 1. Попередження арбітражних ситуацій.

Букмекери постійно відслідковують котирування, що виставляють для ставки Україна конкуруючі букмекерські контори. Така дія необхідна для попередження арбітражних ситуацій та утворення вилок. Виделкою називається ситуація, за якої користувач може поставити у двох букмекерських конторах на результат однієї події зі 100% гарантією отримання виграшу.

 1. Зміни у складі команд, ситуації на полі, які можуть вплинути на результат.

Аналітики букмекерських контор постійно відстежують інформацію про команди, що беруть участь у зустрічі. Будь-яка зміна фіксується. І, якщо таке може вплинути на результат події, його аналізують. На підставі нових даних обчислюються нові коефіцієнти на сьогодні.

Наприклад, за 1-2 дні до матчу Барселона та Реал Мадрида з’явилася інформація, що один із ключових гравців отримав травму і не зможе вийти на поле. У такому разі відбувається зміна розкладу сил противників, через що букмекерські контори підвищують котирування на перемогу однієї команди та знижують на виграш іншої.

 1. Провантаження.

Провантаження у спортивних парі – зміна котирувань у випадках, коли на конкретний результат події зроблено велику кількість ставок користувачами букмекерських контор.

Щоб розрахунок системи на ставки приніс позитивний результат користувачеві БК, гравцеві важливо вміти самостійно аналізувати та прогнозувати матчі. В цьому випадку не тільки букмекер буде в плюсі на всій дистанції, а й беттор при грамотному підході до організації ігрового процесу.

Види футбольних ставок в Україні

Представлена в букмекерських конторах України лінія ставок дозволяє прогнозувати не лише результат зустрічі, а й інші специфічніші показники. Чим більше маркетів для спортивних парі пропонує букмекер, тим привабливішим вважається ресурс для користувачів контори.

Найчастіше на сторінках БК України можна знайти такі види ставок на футбольні матчі:

 • на результат;
 • проти результату;
 • на прохід;
 • тотал;
 • індивідуальний тотал;
 • фора;
 • “обидві заб’ють”.

Поставити на кінець можна як у прематчевій лінії, так і в лайві. Також букмекери не обмежують користувачів тимчасовим проміжком матчу: можна поставити результат всієї гри або кожного тайму. Виходи у розписі визначаються конкретними позначеннями:

 • 1 – перемога команди А
 • Х – завершення матчу у нічию
 • 2 – виграш команди Б

У цьому підсумковий рахунок ролі не грає. Відвідувачеві букмекерської контори не доведеться прогнозувати точний рахунок, розрив голів між командами. Важливим є цілісний результат – перемога, нічия чи поразка. Наприклад, беттор ставить перемогу команди Б, а зустріч клубів завершується нічийним результатом. Значить, ставка на виграш другої команди не проходить, користувач програє.

Можна також поставити проти результату. Такі парі в букмекерських конторах позначаються так:

 • 1Х – не виграє перша команда (А)
 • 12 – матч не завершиться у нічию
 • 2Х – не переможе друга команда (Б)

В цьому випадку нічийний результат не вважається перемогою, тож шанси користувача БК програти помітно знижується.

Ставки на прохід використовуються у тому випадку, коли користувач БК упевнений, що обрана команда зможе пройти наступного ранду. З урахуванням того, що командам доведеться зіграти не лише в основний, а й у додатковий час. При цьому слід враховувати, що заклади враховують лише основний час гри. Якщо після завершення таких рефері призначають додаткові тайми, ставка автоматично згоряє.

 • Тотал

Є парі на загальну кількість голів на зустрічі. У цьому ролі не грає точне значення забитих голів обома командами. За аналогічним принципом працюють індивідуальні тотали. Тільки у випадку з такими прогноз ставки на футбол будується на аналітиці однієї команди. Наприклад, гравець упевнений, що перша команда за всю гру заб’є 2 м’ячі. Робить ставку на індивідуальний тотал. Якщо обраний лідер забиває необхідну кількість голів, ставка проходить, незалежно від того, скільки м’ячів у ворота противника відправила друга команда.

 • Фора

Особливий вид ставки, за якої гравець може штучно знизити відсоток ймовірності на конкретний результат події. Наприклад, користувач БК упевнений, що у майбутній зустрічі переможе команда А. Гравець робить ставку із форою (-1). Щоб зроблена ставка зіграла, розрив у кількості забитих м’ячів має становити мінімум 2 голи. Якщо матч завершився з рахунком 2:1, то від числа голів, забитих командою, на яку поставив беттор, віднімають одиницю. Виходить рахунок 1:1, ставка згоряє, оскільки матч завершився із нічийним результатом. Якби команди зіграли з рахунком 3:1, тоді парі з форою (-1) пройшло б, і беттор отримав виграш.

 • Ставка «обидві заб’ють»

Є одним із найпростіших видів парі в букмекерських конторах. Така працює за принципом так чи ні. Парі вважається вдалим, якщо спрогнозований гравцем результат співпав із ситуацією на полі. Наприклад, обидві команди забили хоча б по одному м’ячу (Так), жодна команда не забила жодного м’яча (Ні).

У розписі українських букмекерських контор можна зустріти і десятки інших видів парі, які пропонуються на футбольні матчі та ігри інших дисциплін. Вище у списку перераховані лише основні типи ставок, які присутні в лініях та приймаються практично кожною букмекерською конторою України та найчастіше використовуються шанувальниками спортивних ставок.